piątek, 4 listopada 2016

Vocaloid - moje ulubione piosenki

Jedne opowiadają o słodkich rzeczach, inne o miłości, a jeszcze inne mają nawet własne serie.Jakie są więc moje ulubione piosenki tych "uczłowieczonych" syntezatorów śpiewu?
Zobaczycie w tym poście.

10. Luka Megurine - Just Be Friends

Czyżby to były mordercze krzesła z Carrefoura?
Jak wiecie, Luka jest moim ulubionym vocaloidem.Podoba mi się jej wygląd, ale co ważniejsze świetnie dopracowany głos.I pomimo, że "Just Be Friends" nie jest w moich klimatach, przyjemnie się go słucha.Dodatkowo możemy ujrzeć ładną animację.

9. Kagamine Rin, Len, Lily - Genealogy of Red, White and Black

W dzieciństwie nie podobały mi się zwykle bajki Disneya, teraz je dość lubię, ale co gdybyśmy tak do Królewny Śnieżki dodali historię zapożyczoną z najlepszych gier RPG, a z samej Śnieżki zrobili mściwą kobietę z mieczem w dłoni i armią krasnali? Cóż, wystarczy posłuchać piosenki.

8. Kaito - Cantarella 

Z kolei ta piosenka nie znalazła się tu przez ładne tła czy historię, lecz przez śliczny instrumental.Aż się chce kupić skrzypce czy pianino i zacząć grać całymi dniami.Kaito również ma ciekawy głos, a ta piosenka idealnie pasuje do niego.

7.  Vocaloid 8x - Bad∞End∞Night 

Tym razem piosenkę śpiewa grupka vocaloidów, ale jak można zauważyć, to Miku jest główną bohaterką całego "przedstawienia".Do tej śpiewki dodane są jeszcze trzy inne o praktycznie tej samej fabule, również warte odsłuchania.

6. Hatsune Miku & Kaito - Cendrillon

Zdecydowanie mój ulubiony duet.Ich głosy idealnie wpasowują się w podkład.Szkoda tylko, że na youtube, nie ma żadnego polskiego coveru tej piosenki.Naprawdę chciałbym to usłyszeć w ojczystym języku.Według mnie, to prawidłowa wersja Kopciuszka.

5. Len Kagamine - Servant of Evil

Przyznam się szczerze - płakałem gdy pierwszy raz słuchałem.
Historia całej sagi "Servant of Evil" jest tak cholernie smutna i piękna, że aż się łezka w oku kręci.Fantastyczna animacja, wspaniały głos Lena i idealnie wpasowany instrumental.Polecam posłuchać całą sagę, a gwarantuję że będziecie do niej często wracać, bo to co zrobił w niej brat dla bliźniaczej siostry jest pięknym, miłosnym gestem.

4. Kagamine Rin & Len - Mistletoe ~Tree of Reincarnation

Na pierwszy rzut oka, rzucają się śliczne rysunki, w których nawet tła prezentują się epicko.Fabuła całokształtu również jest ciekawa i możemy zaobserwować relacje pomiędzy czterema postaciami - Lenem, Rin, Miku i Kaito.Z chęcią obejrzałbym z tego anime, niestety nie ma i prawdopodobnie nie powstanie.W ogóle, powstało jakieś anime oparte na piosenkach vocaloidów?

3. Kagamine Rin & Len - Alluring Secret ~ Black Vow 

Co poświęciłby anioł zakochany w ludzkiej dziewczynie? Odpowiedź jest prosta, swoją czystą duszę, którą bez problemu ofiarowałby w ręce samego Szatana.Historia zdecydowanie bez happy endu, osadzona w ładnym wokalu i ilustracjach.

2. VY2, Kagamine Rin & Len - The Butterfly, Flower and Spider

I kolejna świetna piosenka, która nie doczekała się (chodź w każdej chwili może się doczekać) polskiego coveru.
Nie lubię tematów miłosnego trójkąta czy haremów, ale jeżeli jest to tak świetnie wykorzystane i osadzone w czasach gdzie haremy nie były problemem, idealnie się ogląda, a raczej słucha.Wcześniej nieznany mi VY2 stał się jednym z moich głosowych ulubieńców.

1. Kagamine Rin & Kagamine Len - The Nemesis of the Fallen Country

No świetnie, na tej liście jest aż 7 utworów śpiewanych przez Kagaminów! 
Zadam ponownie pytanie, które zadałem omawiając jedną z powyższych piosenek: "Dlaczego do tego nie ma anime?".Historia dzieci, stojących po przeciwnych stronach zimnej wojny, które zaprzyjaźniają się z sobą, by później stoczyć krwawy pojedynek, to zdecydowanie mój faworyt w historii wszystkich vocaloidowych piosenek.

4 komentarze:

  1. Kilka piosenek z tej listy znam,ale za bardzo nie wgłębiam się w vocaloidy.U mnie jest tak :Melodie zapamiętam, a tytuł niekoniecznie. Cóż, tak bywa.
    Trafiłeś w mój umysł. Ostatnio szukam czegoś fajnego do słuchania i chyba coś niecoś znalazłam.Zaraz pobieram i będę słuchać.Dzięki wielki mistrzu ^^.
    Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń
  2. Adziu post The Best <3 Powiem,że całkowicie trafiłeś w mój gust i twój opis danych piosenek jeszcze bardziej zachęcił mnie do oglądania.Tak samo jak koleżanka Shirley znam niektóre piosenki lecz już po polsku. Pozdrawiam :*

    OdpowiedzUsuń