niedziela, 30 października 2016

10 ciekawostek na temat Hellsing!

O, jak to dawno ciekawostek nie było!
Znacie Hellsing? Wiecie, ta historia o hardkorowym wampirze, jego wiecznie nieuśmiechniętej pani i słodkiej policjantce? 
Anime gdzie krew leje się na okrągło i przynajmniej jest dobrze wykorzystana.

1.

Nazwa anime, czyli oczywiście "Hellsing", wzięła się od nazwiska postaci literackiej (Abraham Van Hellsing) pochodzącej z powieści Brama Stokera pt."Drakula".

2.

Seras Victoria w dosłownym tłumaczeniu na język hiszpański oznacza "Będzie można zwyciężyć", jest to odniesienie do jej licznych zwycięstw i porażek, które mogliśmy zaobserwować.

3.

Gdy odwrócimy litery w imieniu "Alucard" otrzymamy "Dracula".

4.

Muzykę, którą mogliśmy słyszeć pod koniec pierwszych pięciu odcinków, została zagrana przez Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Narodowej w (uwaga, uwaga!) Warszawie.Nawet anime, wie że nasz kraj tworzy najlepszą muzykę.

5.

Przez to, że Hellsing jest taki hardkorowy, manga jak i anime o tym tytule zostały zakazane w niektórych krajach.No dobra, zostały zakazane ze względu tego, iż Hellsing "niby" obraża uczucia niektórych katolików i protestantów.

6.

Napisy na rękawicach Anderson'a, czasami zmieniają się w mandze.Zwykle można było dostrzec tam napis "Porozmawiaj ze Śmiercią", chodź w późniejszym czasie zmieniły się na Iscariot, czyli organizację do której należy.

7.

Victoria Harwood (nie mylić z Seras), czyli aktorka głosowa Integrii, wyjawiła że chciałaby, aby pomiędzy jej postacią, a Alucardem doszło do zbliżenia seksualnego poza ekranem.
Wyobraźcie sobie teraz taką scenę: Victoria Seras biega od pokoju do pokoju krzycząc: "Mistrzu, gdzie jesteś?", otwiera jedne drzwi, a tam jej mistrz w łóżku z dyrektorką organizacji Hellsing...
To byłoby tak śmieszne, że aż głupie! 

8.

Prototypy Waltera jak i Heinkel'a Wolfe, możemy zobaczyć w innej mandze Kohta Hirano zatytułowanej "Daidoujin Monogatari".

9.

Przed powstaniem Hellsing Ultimate, Alucard miał mieć rumuński akcent, ale stety bądź niestety dostał poczciwy angielski.Jeżeli chcielibyście jednak zobaczyć jak Aluś kaleczyłby rumuński, polecam zajrzeć do angielskiego intra do OVA 2, lub mangi, gdzie prawdopodobnie takowy posiada.

10.

Postać podobna do Victorii była obecna we wcześniejszej pracy autora, czyli The Legends of Vampire Hunter.Wspomniana bohaterka nazywała się Yuri Kate i również zamieniła się w wampira na wskutek ugryzienia prototypu Alucarda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
No i na koniec, zgubiłem się w internecie...
Uwierzcie mi, połączenie Hellsinga z Kuroshitsuji nie wyglądałoby dobrze...
Chociaż w sumie, historia poznania Integrii i Alucarda, a Sebastiana i Ciela jest dosyć podobna.

8 komentarzy:

 1. Adziu zajebisty post <3 Jak zobaczyłam plakat promujący Hellsing od razu zapisałam do obejrzenia. Wiadomo, że tworzymy najlepszą muzykę. Bardzo interesujące ciekawostki. I końcowy obrazek jest kozacki. Pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj ty nie zagubiaj się w internecie, bo niedługo trafisz na jajojce (yaoi po mojemu). Jestem podła,ale Hehehellising to świetne anime na letnie wieczory. Włącz kompa i oglądaj w nocy.A muzyka polska to niezła i nie pogardze XD.
  Obrazek mnie powalił.
  Pozdrawiam mistrzu :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już raz trafiłem...
   Pozdrawiam, my master.

   Usuń
  2. I o czym było?Ja pamiętam jak do mnie na chatę pewnego razu wbiła koleżanka i czytałyśmy(w sumie ona czytała) yaoi na Czarnej Róży Demona XD i polubiła paring UWAGA UWAGA....SEBASTIAN&CLAUDE!!!
   To ja już wolę Sebaciel XD,choć za dużo nie czytam takich rzeczy choć znalazłam takie ładne z Levi&Eren.I tam Levi był ślicznie narysowane jako dzieciątko <3.
   Pewnie ciebie straszę i możesz mnie palnąć patelnią w łeb XD.
   Pozdrawiam z infy,dostałam 6 ^^

   Usuń
 3. Obejrzenie Hellsing'a planuję od dawna i te ciekawostki mnie trochę bardziej zachęciły. A ostatnio nie znajduję w ogóle czasu na oglądanie anime :(.
  Ach, polska muzyka się rozprzestrzenia.
  Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też ostatnio nie mam czasu na oglądanie...
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Kocham to anime i cieszę się bardzo z tego że tu trafiłam i poczytałam ciekawostki na temat mojego ulubionego anime naprawde świetna robota i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń