piątek, 27 maja 2016

Toradora!

Toradora to anime o zwyczajnych nastolatkach,chodzących do zwyczajnej szkoły i toczących zwyczajne życie.Młody uczeń,Ryuuji Takasu pewnego dnia odkrywa sekret Aisaki Taigi-największego postrachu w szkole.Okazuje się,że dziewczyna jest zakochana w jego koledze-Yusaku Kitamurze.Ryuuji postanawia pomóc jej wyznać uczucia ukochanemu,w zamian za pomoc w rozwinięciu relacji z Kushiedą Minori-obiektem westchnień głównego bohatera.

Postacie:

Ryuuji Takasu
Miły i sympatyczny chłopak,którego jednak wszyscy się boją przez "straszne" spojrzenie i kryminalną przeszłość ojca.Na co dzień uczęszcza do szkoły,a po dzwonku udaje się do domu,gdzie robi za kurę domową,gdyż jego matka nie ma kulinarnych zdolności.Jest szaleńczo zakochany w Minori i za pomocą Taigi próbuje się do niej zbliżyć.Sam pomaga Taidze wyznać miłość ukochanemu.Wraz z Aisaką są dobrymi przyjaciółmi i mieszkają po sąsiedzku.

Aisaka Taiga
Postrach szkoły.Kojarzona jest głównie ze swojego agresywnego zachowania i bardzo,ale to bardzo niskiego wzrostu (145 cm).Po tym jak Ryuuji poznał jej sekret,zawarli oni "umowę",że będą sobie pomagać w zdobyciu ukochanej osoby.Taiga na pierwszy rzut oka jest prawdziwym tsundere,najpierw zadufana w sobie i niemiła dla wszystkich,lecz później otwiera się i poznaje nowe znajomości.Nie potrafi wielu rzeczy jak np.pływać czy jeździć na rowerze.

Kushieda Minori
Obiekt westchnień Takasu oraz bliska przyjaciółka Taigi.Bardzo dobrze gra w softball'a i jest kapitanem szkolnej drużyny uprawiającej ten sport.Zazwyczaj na jej twarzy widać promienny uśmiech,a sama Minori stara się żyć ze wszystkimi w zgodzie i nie wadzi ludziom.Pracuje w wielu miejscach m.in.kafejka z jedzeniem.Jest łakomczuchem i uwielbia różnego typu potrawy,ale bardzo dba o linię i stosuje specjalne diety.

Yusaku Kitamura
Tym razem obiekt westchnień Aisaki.W szkole pełni role wiceprzewodniczącego rady uczniów oraz gospodarza w swojej klasie (jak widać Taiga leci na inteligentnych).Podobnie jak Kushieda lubi grać w softball i reprezentuje męską część uczniów w tejże grze.Jest miły,uczynny i sumienni i szanowany zwłaszcza przez damską cześć szkoły.Najlepszy przyjaciel Takasu.


Ami Kawashima
Nazywana przez Taigę "Głupią Cziłałą".Z zawodu jest modelką,a do szkoły przenosi się w połowie roku szkolnego,gdyż w rodzinnym mieście prześladowali ją fani.Była koleżanką z dzieciństwa Yusaku,lecz nie zwraca na niego takiej uwagi jak Taiga.Bardziej podoba jej się Ryuuji i z początku próbuje go uwieść.Wydaję się być miłą,troskliwą osobą,ale w rzeczywistości jest zadufaną w sobie księżniczką z aroganckim charakterem.

Sumire Kano
Jest przewodniczącą rady uczniowskiej.Ma silną osobowość.Jeżeli powiesz przy niej coś nieodpowiedniego,albo obrazisz ją możesz liczyć na wstrząs mózgu,albo ewentualnie mocnego guza.Kano ma najlepsze oceny w szkole i zawszę pod koniec roku otrzymuje stypendium,przez co większość pożąda jej notatek z lekcji (jedna osoba nawet pożąda samej JEJ,ale nie powiem kto to,bo byłby to spoiler).Ma słaby wzrok,ale nie chce nosić okularów.

Openingi:

1)

2) 

Moja ocena:

Toradora jest z pewnością jednym z lepiej ocenionych romansów.Nie ma tu rzeczy nadprzyrodzonych,po prostu pokazane jest życie typowego licealisty oraz jego przyjaciół.Rzadko oglądam tego typu anime,ale Toradora przypadła mi do gustu.Fabuła jest ciekawa,w końcu TO JEST KOMEDIA ROMANTYCZNA KURDE i nie wiadomo z kim będzie tytułowy bohater (chociaż akurat tutaj było to wiadome...).Grafika-niezła.Nic dodać nic ująć.Muzyka też niczego sobie,jedynie pierwszy opening trochę wkurzał.Postacie były dopracowane jak np. pożądany przez wszystkie,Kitamura,czy agresywna przewodnicząca.Daje tutaj 9 punktów,anime mi się spodobało,jedynie zakończenie trochę zrąbali.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz coś na poprawę humoru:
Atak śmiesznych scen!

Taiga,połamiesz mu kręgosłup!!!

I miotłą na powitanie :D 

Musiało boleć xD.

Szczera prawada.

Kto jeszcze chcę umyć wannę z Ami? :D

Ciekawe co się stanie,gdy ją do odpowiedzi wezmą xD.

Ami chyba trochę za bardzo wczuwa się w role...

I nagle cała szkoła zaczyna szaleć...

8 komentarzy:

 1. Jej te sceny są po prostu boskie <3 Świetny post <3 Pozdro :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Aż mi się przypomniało jak świetnie się bawiłam oglądając Toradore :) Super post (y) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te scenki są bombowe normalnie nie potrafię przestać się śmiać(Merida ZRÓB COŚ!!!).Kolejny fajny pościk i pozdrawiam mistrzu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Anonim xd to ja R. Bardzo fajny post. A scenki czad! Miotłą po głowie xd Pozdro Adrian :)

  OdpowiedzUsuń