czwartek, 19 maja 2016

Boku Dake ga Inai Machi

Głównym bohaterem jest mężczyzna przed trzydziestką-Satoru,który posiada umiejętność cofania się w czasie.Używa jej jednak po to,by zapobiec śmiercią i katastrofą zanim te miałby dojść to skutku.Niestety,w biały dzień jego matka zostaje zamordowana,a sam Satoru zostaje uznany za morderce.Próbując przywrócić kobiecie życie,mężczyzna cofa się,aż osiemnaście lat wstecz i musi zapobiec zaginięciu jego koleżanki z klasy-Kayo Hinazuki.

Postacie

Satoru Fujinuma
Z zawodu walczący o uznanie mangaka.Posiada jednak moc zapobiegania wypadkom,śmiercią i katastrofą.Sytuacja się jednak zmienia gdy z rąk tajemniczego mordercy ginie jego matka.Satoru przenosi się wtedy w przeszłość i by zapobiec śmierci kobiety,wpierw musi uratować swoją koleżankę z klasy-Kayo,która zaginęła osiemnaście lat temu.Chłopak robi wszystko,by plan wypalił i nie zamierza akceptować porażki.Przypomina sobie również twarze dawnych kolegów i dawne lata. 

Kayo Hinazuki
Dawna koleżanka Satoru z szkolnych lat.Była samotna przez swoje rodzinne życie,co utrudniało jej kontakt z rówieśnikami.Wktótce padła ofiarą porywacza co doprowadziło do jej śmierci.Żeby zapobiec tej tragicznej sytuacji,Satoru cofnął się w czasie i próbował się z nią zaprzyjaźnić.Zazwyczaj nie okazywała uczuć,nie dogadywała się z nikim i po szkole spędzała czas samotnie w parku.


Airi Katagiri
Siedemnastoletnia koleżanka "dorosłego" Satoru,z którym razem pracuje w Oasi Pizza.Była jedyną osobą,która ufała w jego niewinność i uważała,że mężczyzna został wrobiony w morderstwo własnej matki.Zawsze jest optymistycznie nastawiana na życie i często towarzyszysz jej szczery uśmiech,jednak potrafi posłużyć się przemocą.Sprawca próbował zabić również ją poprzez podpalenie mieszkania,ale została odratowana przez Satoru.

Sachiko Fujinuma
Tak jak wskazuje nazwisko-jest matką głównego bohatera.Dawniej pracowała jako prezenter wiadomości i była na bieżąco  ze sprawami porywań w okolicy,lecz postanowiła to przemilczeć ze względu na bezpieczeństwo syna.Może wydawać się być nadopiekuńcza,ale jest wzorem do naśladowania i będzie pomagać Satoru zaprzyjaźnić się z Kayo Hinazuki.Czasem może być widoczna z papierosem w ręku.


Yashiro Gaku
Jest nauczycielem w Szkole Podstawowej Mikoto w czasach 1988 roku.Uczy między innymi klasę Satoru i jest uwielbiany przez tamtejszych uczniów.Zazwyczaj uśmiechnięty i chętny pomocy tym którzy jej potrzebują.W początkowych odcinkach będzie pomagać Satoru zaprzyjaźnić się z Kayo.Kiedyś miał problemy z paleniem,lecz ostatecznie przerzucił się na lizaki,które trzyma w biurku nauczycielskim lub samochodzie.Cechuję się inteligencją i ogromną charyzmą.


Jun Shiratori
Nazywany również przez Satoru Yuukim.(czyżby Satoru naoglądał się za dużo Mirai Nikki? xD)   Przez to iż często przesiadywał w towarzystwie dzieci i trzymał w domu "nieodpowiednie" magazyny z nimi został głównym oskarżonym w sprawie porwań.Wkrótce został skazany na śmierć.Satoru wierzy w jego niewinność i stara się znaleźć głównego winnego,by wyciągnąć zza krat dawnego,starszego kolegę.


Opening:

1) [Polecam]
UWAGA
Istnieje jeszcze jeden opening,ale pojawia się on w 11-12 odcinku,czyli pod koniec anime.Uznałem,że wstawianie go tu byłoby niepotrzebnym spoilerem.

Moja ocena:

Boku Dake ga Inai Machi jest uważane za perełkę tego roku,jednak czy zasługuje na to miano?
Fabuła jest świetna i bardzo wciągająca.Uwielbiam anime,w którym trzeba się domyślać kto jest sprawcą.Niestety,Boku Dake ga Inai Machi nie ukazało tego,gdyż już w pierwszych odcinkach można było się domyśleć mordercy.Co do grafiki to również wielkie brawa.Muzyka z openinga jak widać,a raczej słychać szybko wpada w ucho.Do czego mógłbym się więc doczepić? Otóż dwa ostatnie odcinki są wkurzające,ale uważam że należy przymknąć na nie oko.
Daje 9, 7 za fabułę,lecz punkty wzrosły za grafikę i muzykę.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Łapcie arta na dobranoc!

2 komentarze:

 1. Świetny quiz z Notatnika śmierci <3 Post tak samo świetny <3 Fajny opening :) Może się skuszę na oglądanie ale na razie nie bo oglądam Amnesię ;). Czekam na kolejny post <3 Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i pozdro :D
   Co do anime to polecam,naprawdę warto.

   Usuń