czwartek, 5 maja 2016

Fullmetal Alchemist Brotherhood

Historia obraca się w okół Edwarda Elrica,który po nieudanej transmutacji swojej zmarłej matki,stracił prawą rękę i lewą nogę,zaś jego brat,Alphonse całe ciało i zostaje zaklęty w starej,dużej zbroi.Edward wkrótce zostaje państwowym alchemikiem i przyrzeka,że odzyska swoje jak i brata ciało.

Postacie

Główni bohaterowie:

Edward Elric
Najmłodszy,państwowy alchemik w historii zwany także stalowym.Jak na swój wiek (15 lat),jest bardzo niski i często kojarzony z młodszym z braci Elric.Jako iż wiele wycierpiał w życiu,nie jest w stanie przymknąć oka na cierpienie innych.Bywa również nerwowy i unosi się w sytuacjach gdzie jest obrażany,lub poniżany.Jest również lekkomyślny,co czasem przynosi mu rany i cierpienie.Nienawidzi pić mleka.

Alphonse Elric
Młodszy brat Edwarda nazywany przez niego Al.Jest zagubiony w swoim życiu i długo przyzwyczajał się do życia w "stalowym" ciele.Nie czuje bólu,nie śpi,nie potrafi jeść co bardzo go irytuje.Kocha brata całym sercem i pragnie,by ten odzyskał swoje utracone kończyny.W stosunku do innych jest bardzo miły i przyjazny przez co ciężko jest go nie lubić.Alphonse jest o rok młodszy od Edwarda,czyli na obecną chwilę ma 14 lat.

Winry Rockbell
Najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa Edwarda i Alphons'a,która była dla nich jak siostra.Po śmierci swych rodziców mieszka wraz z babcią w miasteczku Resembool.Aktualnie pełni zawód mechanika i często naprawia zepsute,stalowe kończyny Edwarda co ja bardzo denerwuje.Winry jest wrażliwą osoba i miewa ataki płaczu i paniki,lecz zawsze wkłada całe serce w protezy,które produkuje.Tak samo jak Edward ma 15 lat.

Roy Mustang
Państwowy alchemik posługujący się mocą płomieni oraz bohater wojny w Ishivalu.Jest młodym i ambitnym pułkownikiem,który nie boi się wyzwań i niebezpieczeństw.Często się złości i przestaje nad sobą kontrolować.Jest wymagający i surowy dla swej drużyny,lecz bardzo troszczy się o nią troszczy i pragnie zemsty na poległych żołnierzach.Jego ulubionymi zwierzętami są psy,gdyż Mustang ceni je za lojalność i posłuszeństwo.

Riza Hawkeye
Oficer wojskowy o randze porucznika oraz najbliższa podwładna Roy'a Mustanga.Przez większość czasu pozostaje chłodna i opanowana.Zazwyczaj jest odpowiedzialna za ratowanie sytuacji gdy Mustanga ponoszą emocję.Posiada tytuł "miss snajper",gdyż posługuję się różnego rodzaju bronią palną (najczęściej są to dwa pistolety).Jej ojciec uczył Mustanga alchemii,więc z pułkownikiem zna się dość długo.

Scar
Jak sama nazwa wskazuję,musiał uciec z Króla Lwa!  Bezimienny,seryjny morderca państwowych alchemików (Edzio,Mustang uciekajcie D: !!!)  Jest bardzo zamyślonym człowiekiem i rzadko kiedy okazuje radość.Kieruje nim nienawiść za zniszczenie jego ojczyzny-Ishivalu.To bardzo honorowy człowiek,który szanuje każdego rywala.Ma bardzo duże doświadczenie w walce wręcz,a także jest zwinny i wytrzymały.

May Chang
Siedemnasta księżniczka Xing i reprezentantka klanu Chang.Ma bardzo zmienny charakter,raz jest skupiona i niezwykle poważna,a raz bywa nierozgarnięta i nieprzygotowana do sytuacji.Zakochała się w Edwardzie Elricu,o którym dużo słyszała z opowieści.W dalszych odcinkach wkurza towarzyszy Scar'u.Otrzymała zadanie znaleźć sposób na nieśmiertelność.Zawsze towarzyszy jej panda,którą inni uważają za dziwnego kota.


Homunculusy
Czyli ludzie sztucznie stworzeni.Każdy reprezentuje jeden z grzechów głównych.Najważniejszy,czarny charakter serii.

Lust
Jedyna kobieta wśród homunuclusów.Jest bardzo inteligenta i łatwo przychodzi jej manipulowanie innymi.Nakłania ich do współpracy,a później się ich pozbywa.Podobnie jak reszta swojej "rodziny",gardzi ludźmi i uważa ich za słabych.Przez swoje paznokcie,które może zmienić w ostre szpikulce gotowe przeciąć każdy materiał,dostała nazwę "Wszechmocna Włócznia".Jej kamień filozoficzny znajduję się nad klatką piersiową.Symbolizuje grzech żądzy,lub nieczystości.

Envy
Homunculus posiadający zdolność przybierania różnej postaci,co jest bardzo przydatne do zmylenia wroga.Najokrutniejszy ze swojej rodzinki,gdyż wywołał maskarę ishvalską.Ma w naturze śmianie się z cierpienia i nieszczęścia ludzi,gdyż nienawidzi ich i podobnie jak siostrzyczka opisana wyżej,gardzi.Nigdy nie żałuje swych czynów i prowokuje je jeszcze bardziej,aż powstanie wielki konflikt.Zazdrości ludziom siły i przyjaźni,więc jego grzechem jest zazdrość.

Gluttony
Homunculus zazwyczaj towarzyszący Lust oraz nieudana Brama Prawdy.Posiada ogromną siłę i jest bardzo zwinny jak na swoją wagę,przez co jednym atakiem może dokonać poważnych szkód.Ma również bardzo dobrze rozwinięty węch i jest w stanie wyczuć zbliżającego się wroga.Jego potężne szczęki dają możliwość przegryzienia wszystkiego.Pomimo tych groźnych cech,Gluttony jest bardzo tępy.Symbolizuje grzech nieumiarkowania w jedzeniu i piciu.

Spoiler!!!

W rzeczywistości homunculusów jest siedem,lecz opisywanie każdego kolejnego byłoby wielkim spoilerem dla fabuły.

Openingi:

1)

2) <3
3)

4)

5) <3 <3

Moja ocena:

Fullmetal Alchemist Brotherhood jest w piątce top najlepszych anime (2 miejsce),lecz czy aby na pewno na nie zasługuję?
Fabuła jest bardzo ciekawa i wciągająca,a widzowie czekają na moment aż bracia Elric odzyskają ciała.Kreska nie jest fenomenem,ale ww końcu jest to rok 2009,więc nie oczekujmy byle cudu.Openingi jak widać są świetne i melodia w nich zawarta szybko wpada w ucho.Nie żałuję,że przeznaczyłem czas na tę 64 odcinkową serię i dumnie daje jej 10 punktów.A teraz muszę kończyć,bo homunculusy atakują Mustanga!!!

No dobra to był żart,a teraz czas na humorystyczne "Czego nauczyłem się oglądając to anime?
 1. Kurdupel zawszę zgarnia najlepsze tytułu.
 2. NIGDY nie wkurzaj Mustanga!
 3. Czarnowłose,cycate kobiety to najgorsze zło (tak panienko Lust,o tobie mowa).
 4. Szkarłat to kolor zwycięstwa.
 5. Pisałem już,że nie wolno wkurzać Mustanga?
 6. Kot i panda to tak podobne stworzenia,że naturalną rzeczą jest pomylenie ich.
 7. Gdy postać posiada dużą bliznę,wiadomo iż jest ona zła.
 8. PRZENIGDY nie wkurzaj Mustanga!

7 komentarzy:

 1. Hm... ciekawe anime :) Kolejny wspaniały post <3 Bardzo mnie zaciekawiła pani Lust ;) Bardzo fajne openingi <3 Pozdro :D Pst. Kiedy nowy filmik lub quiz ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jasne,że ciekawe,moje ulubione razem z Akame ga Kill :D.Polecam obejrzeć!
   Panienka Lust jest bardzo ciekawą i zarazem niebezpieczną postacią.
   Straciłem wenę do pisania quizów,ale myślę,że do następnego tygodnia się pojawi nowy,a na filmik tymczasowo nie mam pomysła.
   Pozdro! :D

   Usuń
 2. Humorystyczne tak mnie rozśmieszyły jak terapeutka w szkole

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz,to też cię rozśmieszy:
   https://www.youtube.com/watch?v=rlDLgiTQe-k

   Usuń
  2. Mistrzu jesteś mistrzem w rozśmieszaniu mnie...coś pokręciłam...dziwnie to brzmi?Nie sadzisz?Ale i tak nikt nie pobije cię mistrzu

   Usuń
  3. Dzięki mistrzu,lecz pamiętaj mistrzu,by nigdy nie wkurzać Mustanga!

   Usuń