piątek, 4 marca 2016

Makai Ouji: Devils and Realist

Jeżeli polubiliście Kuroshitsuji to z pewnością pokochacie Księcia Piekieł! Anime opowiada o uczniu akademka-Williamie Twiningu,który z powodu swojego pochodzenia ma możliwość wyboru tymczasowego władcy piekieł.Autorką anime jest Madoka Takadono,lecz ilustracje tworzy Utako yukihiro.

Postacie

William Twining
Główny bohater i najlepszy uczeń w akademiku.Przez swoje pokrewieństwo z Królem Izraela-Solomonem,jest nieustannie wzywany do wyboru tymczasowego władcy piekieł.William jest jednak nieugiętym realistą i z początku nie wierzy w otaczające go demony.Blondyn jest bardzo inteligentny i chwali się tym na około,przez co jedynym jego przyjacielem jest Isaac Morton.Chłopak mieszka w dużej rezydencji wraz ze swym zaufanym lokajem-Kevinem.

Kevin Cecil
Lokaj Williama,który był przy nim już za czasów jego dzieciństwa.Jako jedyny został przy nim,gdy nie miał z czego zapłacić za usługi.Kevin to bardzo wrażliwa i troska osoba,lecz mimo to potrafi pokazać siłę i chęć działania.Interesuje się hazardem i przegrywa w nim duże sumy pieniędzy.Oprócz tego,jest też pastorem w akademiku,do którego uczęszcza jego panicz.Mimo to lokaj skrywa pewien sekret-albowiem jest on jednoskrzydłym aniołem,znanym jako Uriel.

Dantalion Huber
Dantalion jest jednym z trzech kandydatów na władcę piekielnego.Jest Nephilim'em,czyli przed staniem się demonem,był człowiekiem.To pierwszy zapieczętowany demon Solomona.Brunet próbuje się jak najlepiej pokazać się Williamowi i przenosi się do jego akademika..Uwielbia sport i często bierze udział w szkolnych zawodach.Ma dwóch nietoperzych doradców-Amona i Mamona,Jego lokajem jest Baphomet.

Sytry Cartwright
Niegdyś anioł,lecz zaczął się bratać z demonami,aż stał się demonem.Razem z Dantalionem i Camio toczy walkę o tymczasowy tron.Sytry uwielbia słodycze i można powiedzieć,że tylko nimi się odżywia.Żeby być jak najbliżej Williama,przeniósł się do jego akademika i próbuje namówić go na wybór.Jest 12 zapięczotowanym demonem Solomona.Ceni swoją piękność ponad wszystko.Jego lokajem jest Leonard.

Camio 
Władca 30 legionów piekielnych i kandydat na tymczasowego władcę piekieł.Przez długi czas nie widział się z ukochaną mu osobą-Marią i stał się bardzo cichy,zamknięty w sobie.Należał do akademika przed Williamem i był w nim przewodniczącym.Jako jedyny nie prosi Williama o wybór,gdyż wie że to tylko pogarsza sprawę.Jest 53 pieczęcią Solomona.Camio nie można nazwać pełnym demonem,gdyż miał ludzką matkę.Mimo to jest bardzo silny i waleczny.

Isaac Morton
Jedyny przyjaciel Williama.Nie uczy się zbyt dobrze i za wszelką cenę chcę poprawić swoje oceny.Isaac jest dziecinny i wierzy w różne niewyjaśnione zjawiska np.Jednorożce,wróżki czy skrzaty.Panicznie boi się duchów,a demony traktuje jak równe sobie,gdyż wie że one nie mogą mu nic zrobić.Lubi czytać mitologię grecką.Jego ojciec posiada potężną herbaciarnie,przez co Isaac nie musi się martwić o brak napojów.

Gilles De Rais
Podobnie jak Dantalion jest Nephilim'em.Za czasów swojego życia ludzkiego popełnił wszystkie możliwe grzechy śmiertelne,myśląc że sam Bóg przyjdzie go osądzić.Czekając na wyrok,przyszedł do niego demon i zaproponował dołączenie do jego rodziny.Tym samym Gilles stał się mieszkańcem piekła.Po straceniu swojej ukochanej,stał się psychicznie chory i uwielbia sprawiać ból innym.Jest bardzo żartobliwy i często rzuca cyniczne teksty.Widać,że czuje coś do Dantaliona.

Opening:


Moja ocena:

Bylem negatywnie nastawiony do tego anime i nie zamierzałem go oglądać,wmawiając sobie że to kopia Kuroshitsuji.Jednak po przełamaniu i obejrzeniu paru odcinków,dostrzegłem że byłem w błędzie.Anime jest naprawdę bardzo dobre i pełno w nim zabawnych scen.Bardzo oryginalnym pomysłem,było połączenie wątku religijnego z historycznym.Kreska i muzyka są bardzo dobre.

Nie potrafię się tutaj do niczego doczepić,więc z czystym sercem daje 10.

12 komentarzy:

 1. Myślisz tak samo jak ja mocna 10 dla Makai Ouji

  OdpowiedzUsuń
 2. uważam, że w mandze postaci są lepiej przedstawione, ale samo anime bardzo mi się podobało :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kilka nieścisłości
  William mieszka w akademiku szkolnym. Do rodzinnej posiadłości jeździ sporadycznie. W anime był w domu chyba tylko raz więc nie można stwierdzić że tam mieszka. Nie jest też spokrewniony z Salomonem. Na początku uważa się że jest potomkiem ale on jest tylko inkarnacją. Co do Kevina i zdania "Jako jedyny został przy nim,gdy nie miał z czego zapłacić za usług" należy je poprawić. Kevin został z Williamem nawet gdy wuj Williama zbankrutował i chłopak nie był jak płacić lokajowi za jego pracę. Kevin został pastorem tylko dlatego by być bliżej Williama i mieć go na oku. No i teraz największa wpadka... Dantalion. Dantalion był pierwszym WEZWANYM demonem przez Salomona. Długo się opierał i jest on dopiero 71 (na72) zapieczętowane demony zwane filarami. Amon i Mamon to jego słudzy. Dantalion pojawia się w akademiku nie po to by pokazać się Williamowi z jak najlepszej strony ale po to by nakłonić go do wyboru siebie(Dantaliona)na tymczasowego władcę piekieł oraz by chronić Williama gdyż tylko 72 demony są we władzy Williama-Salomona a reszta chce go zabić. Sytry - nie stał się demonem bo się z nimi bratał. Został strącony (jak Lucyfer). Jest "marionetką" Baalberyta który traktuje go jak zabawkę. Kolejny. Camio. Nie stał się skryty i samotny dlatego że nie widział się z Marią. Był taki już dużo wcześniej. Czuł się obco między ludźmi i między demonami. Jest synem Lucyfera i ziemskiej kobiety. Nie należał do akademika tylko chodził do szkoły, a dlaczego? właśnie dlatego iż czuł się samotny. Williama nie przekonywał o niczym dlatego gdyż nie zależało mu na władzy. Isaac - trochę śmieszne pisanie że ojciec miał herbaciarnię ( Herbaciarnia to takie miejsce do picia herbaty jak kawiarnia do kawy) Jego ojciec prowadził handel herbatą, Sprowadzą ją z Indii i innych krajów. A brak napoi mnie rozwalił. Giles - "Widać,że czuje coś do Dantaliona." no błagam.... BŁAGAM.... a psychicznie chory to on już był wcześniej. Ta o której napisałeś "ukochana" to Joanna D'Arc. On ją kochał i podziwiał a ona to nawet nie wiedziała o jego istnieniu. Ale że to dobre anime to się zgadzam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra.
   Z Williamem i akademikiem masz rację.Tutaj rzeczywiście się nie dopatrzyłem.Co do drugiego faktu,wydaję mi się że tu jednak mam rację.Z źródeł,z których korzystałem wynika,że William jest potomkiem Solomona.W zdaniu o Dantalionie chodziło o to,że on pokazuje się Williamowi z jak najlepszej strony,by ten go wybrał na władcę.
   Joanna wiedziała o istnieniu Gillesa,bo w endingu są razem pokazani:http://static.tumblr.com/bri9imt/NR3nvrvsa/ed__25_.png
   ,chodź możliwie iż autor zastosował tutaj symbolikę.

   Dziękuje za wytknięcie błędów i napisanie ich w łagodny sposób.

   Usuń
  2. Co do tego czy William jest potomkiem Salomona to wyjaśniam. W dalszej części mangi on będzie nawet szukał prawdziwego potomka. William jest tylko "posiadaczem", "nosicielem" Duszy Salomona. Co śmieszne prawdziwy potomek pojawił się w anime. W odcinku z festiwalem smaków pojawia się 2 chłopaków z ciemniejszą karnacją. Chyba przy straganie z herbatą. Jeden z nich jest właśnie potomkiem Salomona. A co do Gilesa to moja wina i przepraszam. Według autorek chyba mieli się znać. Poszłam paktami rzeczywistymi:)

   Usuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. tu jeszcze lista Filarów Salomona
  ∙ król Bael
  ∙ książę Agares
  ∙ prałat Wassago
  ∙ markiz Samigina
  ∙ przywódca Marbas
  ∙ książę Walefor
  ∙ markiz Amon
  ∙ książę Barbatos
  ∙ król Pajmon
  ∙ przywódca Buer
  ∙ książę Gusjon
  ∙ prałat Sytri
  ∙ król Belet
  ∙ markiz Leraje
  ∙ książę Eligos
  ∙ książę Zepar
  ∙ przywódca i hrabia Botis
  ∙ książę Bathin |
  ∙ książę Sallos
  ∙ król Purson
  ∙ przywódca i hrabia Maraks
  ∙ prałat Ipos
  ∙ książę Aim
  ∙ markiz Naberius
  ∙ przywódca i hrabia Glasja-Labolas
  ∙ książę Bun
  ∙ markiz i hrabia[2][3]Renowe
  ∙ książę Beryt
  ∙ książę Astarot
  ∙ markiz Forneus
  ∙ przywódca Foras
  ∙ król Asmoday
  ∙ prałat i przywódca Gaap
  ∙ hrabia Furfur
  ∙ markiz Marchosjas
  ∙ prałat Stolas |
  ∙ markiz Feniks
  ∙ hrabia Halfas
  ∙ przywódca Malfas
  ∙ hrabia Raum
  ∙ książę Fokalor
  ∙ książę Wepar
  ∙ markiz Sabnok
  ∙ markiz Szaks
  ∙ król i hrabia Win
  ∙ hrabia Bifrons
  ∙ książę Wual
  ∙ przywódca Haagenti
  ∙ książę Krocel
  ∙ rycerz Furkas
  ∙ król Balam
  ∙ książę Alloces
  ∙ przywódca Kajm
  ∙ książę i hrabia[2][3]Murmur |
  ∙ prałat Orobas
  ∙ książę Gremory
  ∙ przywódca Ose
  ∙ przywódca Amy
  ∙ markiz Orias
  ∙ książę Wapula
  ∙ król i przywódca Zagan
  ∙ przywódca Walak
  ∙ markiz Andras
  ∙ książę Haures
  ∙ markiz Andrealfus
  ∙ markiz Cymejes
  ∙ książę Amdusjas
  ∙ król Belial
  ∙ markiz Dekarabia
  ∙ prałat Sajr
  ∙ książę Dantalion
  ∙ hrabia Andromalius

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo ich.Nie jest mi to potrzebne,bo większość nie została wspomniana w Makai Ouji,ale dziękuję za listę.

   Usuń
  2. To taka ciekawostka. Widzisz fajnie jest gdy anime czegoś uczy. Warto czasami się zainteresować bo można zyskać bardzo wiele dzięki nawet najprostszemu anime. A jeszcze kilku się pojawi bo manga wychodzi nadal:)

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń