wtorek, 1 marca 2016

Czarno-biała i droga książka,czyli co to jest manga

Odbiegnijmy trochę od tematów oceniania anime i zajmijmy się inną rzeczą.

Co to jest manga?

"Manga jest komiksem,wyprodukowanym w Japonii"

-Tak powiedziała,by niejedna osoba zapytana o to w wiadomościach.Ja jednak zademonstruję wam to bardziej dokładnie na moim nowym tomie "Kuroshitsuji".

Pokojówka z bronią,co w tym dziwnego?
;-;

                                                             

Cechy mangi:

1.Manga jest książką czytaną od końca.Gdy zaczniesz od początku,to się nie dziw,dlaczego najpierw umierają,a potem walczą.Muszę się przyznać,gdy dostałem swoją pierwszą,myślałem tak samo.

Przykładowo czytana manga:

2.Manga to czarno-biała książka i prawie nigdy nie ukazuje się w kolorze.
Heh,ma kurę na ramieniu.


3.Anime jest zazwyczaj na podstawie mangi,chociaż i bywają wyjątki,jak np.Diabolik Lovers,o którym już pisałem.Tamta manga powstała na podstawie Visual Novel.

Przykład:
Wystarczy popatrzeć na identycznie podniesioną rękę i zacieniowany kont oka,a już dostrzega się podobieństwo.

4.Manga może mieć ograniczenia wiekowe,lecz nie jest to konieczne.W dzisiejszych czasach,rzadko patrzy się na takie rzeczy.Mimo wszystko,może się trafić sklep,w którym nie sprzedadzą ci określonej mangi.


Ile kosztuje?

Zależy oczywiście jaką kupujesz.Mój tom Kuroshitsuji,kosztował coś około 19:00zł,ale skupiłem raz "Axis Powers Hetalia",który kosztował coś mniej więcej 23zł.

Gdzie kupować?

Najczęściej ludzie nabywają mangi z internetowych sklepów typu.Yatta lub Allegro,ale komiksy są dostępne też w empikach i komiksarniach.

Czy opłaca się kupować?

Moim zdaniem tak.Może i manga niewiele różni się od anime,ale w końcu "Książki uczą".Czasem lepiej jest poleżeć wygodnie na łóżku z mangą,niż siedzieć zgarbionym przy komputerze oglądając anime.

2 komentarze:

  1. A ja mam problem czy wziąć tom 20 czy 19 Kurosza.Proszę o radę

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Według mnie należy kolekcjonować od 1 do 22 tomu.Jeżeli skończyłaś na 18 to kup 19,bo nie będziesz wiedziała o co chodzi w 20,gdyż obydwie historię są tam połączone.

      Usuń