wtorek, 1 marca 2016

Diabolik Lovers

Anime stworzone na podstawie gry i mangi o tym samym tytule.Fabuła toczy się w okół sześciu braci-wampirów,którzy goszczą w domu młodą dziewczynę,oczywiście popijając przy tym jej szkarłatnie czystą krew...

Postacie:

Yui Komori
Główna deska  bohaterka tego anime.Po tym jak jej przybrany ojciec wyjechał za granicę,ona została zmuszona zamieszkać z szóstką diabelskich wampirów.Yui jest niezwykle delikatna i łatwo jej zrobić krzywdę,oraz mało rozgarnięta i zdeterminowana.Jednym plusem jest to,że umie świetnie gotować.Do swoich lokatorów odnosi się bardzo życzliwie,co może świadczyć o lęku do nich.Jest bardzo pobożna i często przemieszcza się ze swoim srebrnym krzyżem.

Ayato Sakamaki
Jeden z sześciu braci,w tym trzeci najstarszy.Ayato to słynny awanturnik lubiący dobrą zabawę i wyśmiewanie się z słabszych,jak np.Yui.Rudowłosy także każe zwracać się do niego z szacunkiem,zarówno w słowach jak i w głosie.Uwielbia sport,a jego ulubioną dyscypliną jest koszykówka,Podobnie jest z gotowaniem,jego ukochanego dania-takoyaki.Pomimo jego chamskiego zachowania,należy mu wybaczyć,gdyż miał naprawdę nieprzyjemne dzieciństwo.

Kanato Sakamaki
Czwarty najstarszy syn rodu Sakamakich.Wszędzie porusza się ze swoim brązowym misiem-Teddy'm.Charakter Kanato jest raczej dziecinny i trudny do zrozumienia.Chłopak płacze,gdy nie dostaje tego co chcę oraz często posuwa się do drastycznych i cielesnych kar.Mimo to jego mowa wygląda na grzeczną i niewinną.Uwielbia słodcyze,zaś nienawidzi pikantnych potraw.Ma także talent do śpiewa.Jego matka nazywała go ptaszyną.

Laito Sakamaki
Laito to piąty,najstarszy syn w rodzinie Sakamakich.To prawdziwy pedobear chłopak z zamiłowaniem do mody.Laito wydaję się nie przejmować za bardzo życiem i spędzać go w jak najmilszym gronie.Jest zarówno masychistą jak i sadystą.Przez swój zboczony charakter,czasem jest zawieszany w szkole.Często jest wpatrzony w internet,gdyż jego zainteresowaniem jest "surfowanie po necie".Potrafi grać na fortepianie.

Subaru Sakamaki
Charakter Subaru jest niezwykle ciekawy.Wampir szybko się wkurza i przebywa sam.To najmłodszy z rodzeństwa,oraz jedyny,który nie ma biologicznych braci.W szkole ciężko mu się zaprzyjaźnić z innymi,a jego bracia nie zwracają na niego szczególnej uwagi.Otworzyć się pomaga mu Yui i przy niej chłopak staje się milszy i bardziej łagodny.Nosił przy sobie srebrny sztylet.

Reiji Sakamaki
Drugi najstarszy syn.Reiji jest niezwykle inteligentnym młodzieńcem z zamiłowaniem do tworzenia eliksirów lub narkotyków.Ma doskonałe maniery,a język,którym się posługuje jest nazywany "językiem lokaja".Ceni sobie zasady i nienawidzi gdy ktoś je łamie.Mimo to jest sadystyczny w stosunku do niekulturalnych osób i potrafi nawet zrobić krzywdę tejże osobie.Wydaje się,że nie ma poczucia humoru,ale potrafi się śmiać,gdy coś go rozbawi.

Shu Sakamaki
Najstarszy z braci i najmniej przejmujący się życiem obecnym.Shu to leniwa osoba,którą najczęściej można znaleźć w salonie na kanapie.Uwielbia słuchać muzyki i prawie zawsze ma przy sobie słuchawki douszne.To on miał przejąć domowe obowiązki,lecz nie zgodził się,gdyż chciał mieć więcej swobody,a jego obowiązki są wykonywane przez Reij'a.Jest właścicielem niedużej sali muzycznej w szkole,do której uczęszcza.Uwielbia zwierzęta,w tym najbardziej psy i koty.

Coredlia
Matka trojaczków Ayato,Laito i Kanato,oraz pierwsza żona Karlehinz'a.Do Corelii liczyło się tylko jedno,by jej dzieci były lepsze od dzieci innych żon,jej wybranka.Najbardziej cierpiał na to Ayato,który bezustannie był przez nią poniżany.Była córką wielkiego Króla Demonów.Gdy jej miłosne plany się nie powiodły,zwróciła się do swojego szwagra-Richtera i zostali kochankami.Była martwa już przed wydarzeniami z anime.Ale nie uszukujmy się,była seksi.
Richter
.
Był bratem Karlheinz'a, co czyni go wujkiem wszystkich sześciu braci Sakamaki: Shu, Reiji'ego, Laito, Kanato, Ayato i Subaru.Kochanek Cordelii o,którą zaciekle walczył ze swoim bratem,lecz niestety,ostatecznie przegrał.Ostatecznie para,została kochankami.Richter wydawał się chorym z miłości wampirem o aroganckim zachowaniu i zrobieniu wszystkiego na swoją korzyść.Pojawia się jedynie w końcowych odcinkach,ale nie będę pisać co tam robi,bo byłby to spoiler.

Opening:


Moja ocena:


Dobra,nadszedł czas na szczerą opinię.Fabuła jest o sześciu "sadystycznych braciach",którzy gryzą i molestują pewną niemądrą deskę (czyt.Yui),do tego jeszcze dochodzą dziwne teksty,niszczenie komórek i podziwianie seksownej su** o fioletowych włosach (no,ale ona jest ładna...).Dopiero na końcu zaczyna się prawdziwa fabuła godna anime.Seria składa się z 12 odcinkach o 14 minutach,więc można to obejrzeć w jeden dzień.Mimo wszystko anime mi się dosyć podobało.

Dzięki openingowi i kresce,podwyższam ocenę i daję 6,5.


14 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Fajowo,czytałem twój blog.Również bardzo fajny.

   Usuń
  2. Twój blog o Kuroszu jest fajny.

   Usuń
  3. Twój blog o Kuroszu jest fajny.

   Usuń
 2. Czemu nie było o Beatrix i Chriscie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo wystąpiły one tylko w jednym odcinku.

   Usuń
 3. Cóż mimo, że bardzo lubię DL. Trochę mnie boli to, że mogli się jednak jeszcze trochę postarać przy odcinkach. Charaktery wszystkich postaci są moim zdaniem dość dobrze dopracowane, ale tak jak wspomniałeś, prawdziwa fabuła zaczyna się dopiero na końcu. Opening szybko wpada w ucho, a kreska bardzo mi się spodobała. Jednak no cóż, nie można mieć wszystkiego ;-;

  Tak poza tym bardzo fajny blog C: Życzę powodzenia w dalszym pisaniu ^^

  OdpowiedzUsuń
 4. Cóż mimo, że bardzo lubię DL. Trochę mnie boli to, że mogli się jednak jeszcze trochę postarać przy odcinkach. Charaktery wszystkich postaci są moim zdaniem dość dobrze dopracowane, ale tak jak wspomniałeś, prawdziwa fabuła zaczyna się dopiero na końcu. Opening szybko wpada w ucho, a kreska bardzo mi się spodobała. Jednak no cóż, nie można mieć wszystkiego ;-;

  Tak poza tym bardzo fajny blog C: Życzę powodzenia w dalszym pisaniu ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za komentarz.Wybacz,że dopiero teraz odpisuję,ale mie zauważyłem,że ktoś coś napisał.Masz rację,DL jest dobrym Shojo,ale szału nie ma.
   Dziękuje za komplement.

   Usuń
 5. Mi anime bardzo się podoba <3 Tylko wkurza mnie ta Yui moim zdanie powinna pokazać im pazura ;) A wszystkich braci Sakamaki jak i Mukami uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi anime bardzo się podoba <3 Tylko wkurza mnie ta Yui moim zdanie powinna pokazać im pazura ;) A wszystkich braci Sakamaki jak i Mukami uwielbiam <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapraszam do siebie :)
  www.kuroshitsujizbior.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń