wtorek, 10 stycznia 2017

10 ciekawostek na temat vocaloidów

Ano spytacie pewnie "czemu nie było poniedziałkowego poprawiania humoru?".Ano uznałem, że przez tą serię nieco oddalam się od bloga i w sumie takie "normalne" posty pojawiają się raz w tygodniu, więc uważam to za oficjalnie zamknięte i unieważnione.

Jako iż vocaloidy nie są w żaden sposób powiązane z anime, początkowi fani często je mylą z postaciami przez charakterystyczny dla japońskich kreskówek wygląd postaci,Dlatego własnie postanowiłem zrobić 10 krótkich, podstawowych ciekawostek na temat syntezatorów śpiewu i reprezentujących je maskotek.

Źródło: głównie polska wiki o vocaloidach.

1.

Pierwszymi, oryginalnymi vocaloidami byli Leon (głos męski) i Lola (głos żeński).Obydwoje zostali wydani 15 marca 2004 roku.Nie mieli z początku określonych postaci, a na ich pudełku znajdowały się jedynie inaczej podświetlone, kobiece usta,

2.

Imiona postaci, które często błędnie mylone są z bliźniętami, w rzeczywistości oznaczają grę słów: lewo (Len'a) i prawo (Rin), zaś nazwisko (Kagamine) to "lustrzany dźwięk".

3.

Kamui Gackupo z wyglądu przypomina Saotome Alto, postać z anime Macross Froniter.

4.

W 2012 roku w Londynie odbyły się Igrzyska Olimpijskie, więc przeprowadzona została sonda, kogo ludzie chcieliby zobaczyć na olimpiadzie. Miku zajęła pierwsze miejsce pokonując takich piosenkarzy jak Justin Bieber czy Lady GaGa, jednak ankieta nie była przeprowadzana oficjalnie.
A szkoda...

5.

Na youtube znajduje się "Mazurek Dąbrowskiego" w wykonaniu Megurine Luki.
I co, sądzicie, udał się Luce nasz polski hymn?

6.

MEIKO jest często przedstawiana jako starsza siostra Vocaloidów z nowszych generacji, która ich karci oraz moralizuje.

7.

Popularność Miku jest widoczna przez odniesienia w różnych serialach anime takich jak np. Lucky Star, Baka to Test to Shōkanjū, Maria Holic, czy Zoku Sayonara, Zetsubō-sensei. Miku zaśpiewała jeden z endingów anime Akikan!. Jest też bohaterką mangi Maker Hikōshiki Hatsune Mix autorstwa Kei Garou – autora projektu jej postaci.

8.

Oprócz komercyjnego Vocaloida istnieje także jego darmowy odpowiednik o nazwie UTAUloid (powszechnie nazywany UTAU). Posiada on inne banki brzmień oraz umożliwia tworzenie nowych brzmień przez użytkowników. Nie jest to produkt firmy Yamaha i nie jest z nią powiązany.Jedną z tych właśnie odpowiedników jest postać Kasane Teto (ilustracja), która to miała być jedynie żartem primaaprilisowym, lecz szybko zdobyła sympatię fanów.

9.

Z powodu wyraźnej różnicy między VOCALOID KAITO oraz VOCALOID 3 KAITO, sam Wat mówi o tych pakietach jak o "braciach" ze względu na ich różnorodną naturę. 

10.

Pierwszym koncertem na jakim wystąpiła Miku był Animelo Summer Live 2009 ReBridge w Japonii, gdzie pojawiła się na scenie jako postać na telebimie. Prawdziwym przełomem w karierze wirtualnej piosenkarki okazała się jednak trasa koncertowa z 2010 roku, na której wystąpiła już jako pełnowymiarowy, niezwykle realistyczny hologram.
A wy, poszlibyście na taki koncert?

6 komentarzy:

 1. Gakupuś <3. Miku <3
  Ich uwielbiam najbardziej. Zaskoczona jestem po tych ciekawostach. Naprawdę na początku były tylko 2 vocaloidy?! Rzeczywiście widzę podobieństwo Gackupo do niektórych postaci z anime, ale nikt nie pobije jego zajebiaszczego głos. Aż nuce Szaleństwo Hrabii Venomia <3. Czasami mam dziwne pomysły i sobie śpiewam vocaloidy na lekcji...no dobra nuce. Ta skromność. Jak ja dzisiaj pisałam egzamin próbny to myślałam, że zamarzne na sali. Muszę ubrać moją bluzę z Lulu, bo jest cieplutka ^^. Chętnie bym poszła na taki koncert, ale z tobą. I krzyczymy w pierwszym rzędzie XD.
  Pozdrawiam mistrzu :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gackupo ma bardzo wyjątkowy głos, idealny jeżeli chodzi o dawne klimaty, w których panowało hrabstwo, ale i tak moje serduszko skradł głos Luki <3
   Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Poszłabym na taki koncert z wielką, wielką chęcią. Ale nie sama, bo mieć odpały z radości samemu to tak jakoś głupio XD.
  Luka umie całkiem dobrze po polsku. Chylę czoło, bo nasz język trudny jest.
  Pozdrawiam :D.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja uwielbiam każdego Vocaloida uważam, że każdy ma piękny głos, więc nie potrafię zdecydować kto jest najlepszy.Kamui i tak jest przystojniejszy od tego bohatera obok.A Luke bardzo ładnie wyszedł nasz hymn narodowy ^^ przecież Polski język jest najtrudniejszy na świecie.Ja na taki koncert poszłabym z tobą i Shirley ^.^ Pozdrawiam Cię gorąco Adziu :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, jeden z najtrudniejszych, głównie przez te wszystkie "polskie znaki".
   Pozdrawiam.

   Usuń