piątek, 22 kwietnia 2016

Pandora Hearts

Młody,pochodzący z szlacheckiej rodziny Oz Vessalius niedługo będzie obchodził ceremonię osiągnięcia pełnoletności.Ucieszony z myślą,że będzie to najlepszy dzień w jego życiu,bardzo się zdzwia,gdy zamiast ceremonii urodzinowej,zostaję wtrącony do więzienia zwanego Abyss.Uciec pomaga mu Łańcuch imieniem Alice,z którym chłopak zawarł pakt.Wkrótce dwójka bohaterów poznaję tajną organizację "Pandora",z którą postanawia współpracować.

Postacie

Oz Vessalius
To optymistycznie nastawiony chłopak,z którym dość łatwo się dogadać.Już od dzieciństwa próbował przekonać do siebie ojca,jednak ten nei chcę znać głównego bohatera i odtrąca go przy każdej możliwej okazji.W czasie osiągnięcia pełnoletności,został wtrącony do więzienia Abyss.Zapoznał tam B-Rabbita,czyli Łańcucha,mogącego przybrać postać ludzkiej dziewczyny.Oz stał się jej kontrahentem i razem z nią próbuje się dowiedzieć jaki grzech popełnił.

Alice
Inaczej B-Rabbit,lub Krwistooki,Czarny Królik.Alice to żywiołowa i pewna siebie dziewczyna.Bardzo lubi jeść,a zazwyczaj jej pokarmem jest mięso lel,dziwne,że nie marchewki ;-; . Bywa też bardzo samolubna i egoistyczna,gdy np.przywłaszcza sobie Oz'a,mówiąc o nim jak o swojej własności.Innym przykładem jest jej nienawiść do Gilbera i ciągłe nazywanie go "Potworem z bagien".W rzeczywistości ma jednak dobre serce i martwi się o swoich bliskich.

Gilbert Nightray
W dzieciństwie był najlepszym przyjacielem i służącym Oz'a.Zawszę mu towarzyszył i pocieszał w trudnych dla niego chwilach.Wszystko jednak zmienia się,gdy Oz trafia do Abyss,a Gilbert dołącza do Pandory i przyjmuję imię "Raven".Jest doskonałym kucharzem,a jego potrawy często są podziwiane.Panicznie boi się kotów,gdyż często był nimi straszony przez swojego pana.Mimo swojego groźnego wyglądu,jest lojalnym i miłym człowiekiem.

Xerxes Break
Jest jednym z ważniejszych członków Pandory, sługą rodziny Rainsworth i kontrahentem Łańcucha o nazwie "Szalony Kapelusznik".Z początku wydaję się być postacią,której zawszę towarzyszy uśmiech na twarzy.Break lubi jeść wszelkiego rodzaju słodycze.Uwielbia się droczyć i denerwować inne osoby,lecz tak naprawdę jest bardzo lojalny dla swojej pani-Sharon.Często towarzyszy mu Emily,czyli lalka siedząca na jego ramieniu.Ma różnobarwność tęczowej (jedno oko zielone,a drugie czerwone).

Sharon Rainsworth
Młodziutka pani rodziny Rainsworth i kontrahent Łańcucha Equus (czarnego jednorożca).Jest niezwykle łagodną i miłą osobą,Pomimo,że przez całą serię się niewinnie uśmiecha,to potrafi pokazać powagę,zwłaszcza w walkach.Wydaję się być bardzo opiekuńcza w stosunku do Breaka i zza młodu zwracała się do niego "Braciszek Xerxes".Podobnie jak jej służący,lubi słodycze i herbatę.Pomimo swojego niskiego wzrostu i dziecięcej urody,Sharon ma powyżej 20 lat.


Vincent Nightray
Niezbyt miła osoba lubiąca małe dziewczynki. Jest bratem Gilberta i kontrahent Łańcuchów:Legalnego Kontraktu z Dormousem i Nielegalnego z Demiosem.Zazwyczaj jest nieobliczalny i zimny w stosunku do innych osób.Zazdrości szczęścia i radości swemu bratu i jest pozbawiony empatii.Należy do Klanu Baskerville'ów,czyli jednego z istniejących rodów przed tragedią w Sablier.Ma swoją osobistą służącą-Echo i podobnie jak Break choruje na różnobarwność tęczówek.

Echo
Służąca Vincent'a,która bierze sobie rozkazy swego pana do serca i sumiennie je wykonuje.Wydaję się być pozbawiona wszelkich emocji i nie za bardzo interesuje ją rzeczywisty świat.Podobnie jak większość postaci tego anime,Echo posiada Łańcuch-Duldum,lecz nigdy nie zostało pokazane jak go używa.Jest też zręczna i z łatwością wykonuję różne triki akrobatyczne.Dziewczyna mówi o sobie w trzeciej osobie.Z początku myślałem,że to chłopaka,ale cii.Nie mówmy jej tego.

Jack Vessalius
Bohater Tragedii w Sablier i najlepszy przyjaciel Glena Baskerville'a.Podobnie jak Oz,zawszę zachowuję uśmiech na twarzy.Jest też bardzo pogodny i miły,lecz nie zawszę szczery.Dogadał,by się z Vincentem,bo obydwaj lubią małe dziewczynki. Żywi urazę do rodziny,z powodu swych "zakręconych" lat,ale nie lubi o tym mówić.Jedyną osobą,która rozumiała go i wspierała była Lacie.Jack kochał ją i miał do niej pełne zaufanie.

Opening:

Moja ocena:

Cóż,z początku anime nie było ciekawe i przestałem ja oglądać.Dopiero po jakimś czasie wróciłem do Pandorki i zrozumiałem jej fabułę.Kreska nie wygląda na najlepszą,ale warto podkreślić,że anime powstało w 2009,więc nie oczekujmy,że będzie wyglądać jak w "One Punch Man",Najbardziej jednak podoba mi się opening,gdyż została w nim użyta bardzo ładna melodia skrzypiec.Wciąż mam uśmiech na twarzy,gdy przypominam sobie pewną scenę,w której postacie upiły się alkoholem.
Moją oceną jest 9.

14 komentarzy:

 1. Ale masz wyczucie...dzisiaj czytałam z tego mangę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He he.
   Który tom? Ja zamierzam sobie kupić mangę Pandorki.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Trochę się zdziwiłam...teraz czytam Orange część 5 to płaczę tam tyle jest smutnych scen...ale są też śmieszne

   Usuń
  2. Trochę się zdziwiłam...teraz czytam Orange część 5 to płaczę tam tyle jest smutnych scen...ale są też śmieszne

   Usuń
 3. Zarąbisty opening <3 Bardzo mi się podoba <3 Dosyć ciekawe anime :) Kolejny cudowny post <3 Pozdro :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zarąbisty opening <3 Bardzo mi się podoba <3 Dosyć ciekawe anime :) Kolejny cudowny post <3 Pozdro :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak by się przypatrzeć to jest pewne podobieństwo do Kuroshitsuji.
   Dziękuję :D

   Usuń
 5. OMG Bym się wypowiedziała na temat co niektórych bredni jakie tu piszesz. Albo oglądałeś i czytałeś wyrywkowo i nie wiesz o co chodzi albo sama nie wiem. Jak już się chce coś pisać to trzeba pisać fakty a nie jakieś własne wymysły. Jak się zbiorę to może ci wyjaśnię kilka faktów które wypaczyłeś.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat pisząc post wspomagam się polską wikią o danym anime,więc to oni raczej piszą brednie.Nie ma tutaj faktów,o których dowiadujemy się w późniejszych odcinkach,jak np.to że Oz jest B-Rabbitem lub,że Jack jest powodem tragedii w Sabrie,bo chciałem by wyglądało to na recenzje.

   Usuń