sobota, 27 lutego 2016

Kuroshitsuji

Zwane też "Black Butler",lub w naszym ojczystym języku "Mroczny Kamerdyner",to anime na podstawię mangi o tej samej nazwie.Opowiada o dwunastoletnim chłopcu-Cielu,który zawarł mroczny pakt z demonem.Jego życzeniem jest zemsta na oprawcach z przyszłości.Autorką anime jest Yana Toboso.

Postacie:

Ciel Phantomhive
Wyżej wspomniany dwunastolatek.Hrabia angielski,zawsze chętny napicia się herbaty i pogrania w szachy.Przeszłość Ciela,nie była najlepsza,albowiem jego rodzice zginęli w płonącej rezydencji,a on sam został porwany.Wrócić do siebie pozwala mu demoniczny lokaj-Sebastian,z którym chłopiec zawarł pakt.Jak na swój wiek,Ciel jest bardzo mądry i w rozmowie pokonałby niejednego dorosłego.

Sebastian Michaelis
Demon,lokaj i towarzysz Ciela.Potrafi zrobić wszystko,jak przystało na prawdziwego kamerdynera.Nie wiemy nic o jego przeszłości.Uwielbia koty i nie może się oprzeć ich "słodkości".Sebastian jest oddanym i czułym lokajem,który nigdy nie zdradziłby Ciela,a na każdy jego rozkaz odpowiada słowami "Yes,my lord".



Grell Sutciliff 
Czerwonowłosy żniwiarz,zakochany w Sebastianie.Jest zabawny i cyniczny.Nigdzie nie rusza się bez swojej kosy śmierci.Złamał trzy zasady kodeksu żniwiarzy,przez co został zawieszony.Można powiedzieć,że jest sadystą.W mandze mówi o sobie w rodzaju żeńskim.








Madam Red (Angelina Dalles) 
Ciotka Ciela,siostra jego matki ubierająca się tylko na odcienie czerwieni.Pracowała w Royal London Hospital jako chirurg.Często odwiedzała Ciela,chcąc wiedzieć co u niego słychać.W dzieciństwie,była nieśmiałą osobą,nienawidzącą swoich rudych włosów.Po śmierci rodziców Ciela,całą miłość przelała na Ciela.Jej lokajem był wyżej opisany,Grell.



Elizabeth Midford
Zwana także pieszczotliwie "Lizzy".Narzeczona Ciela,oraz jego kuzynka.Jest niezwykle dziecinną i upartą młodą dziewczyną.Kocha Ciela całym swoim sercem i jest jej głupio,gdy ten jest przez nią smutny lub obrażony.Mimo, iż wydaje się być słaba, Lizzy odnosi sukcesy w sporcie, podobnie jak jej matka. Uprawia szermierkę i nazywana jest przez wszystkich „geniuszem”.Ma swoją zaufaną pokojówkę,Paule.

Meyrin,Finnian i Baldroy
Służba pracująca w rezydencji Phantomhive o niższym statusie niż Sebastian.Meyrin jest niezdarną,zakochaną w Sebastianie pokojówką z przeszłością płatnej zabójczyni.Finnian zaś to młody chłopak,zajmujący się ogrodem.Zyskał niezwykłą siłę,przez eksperymenty na nim przeprowadzane.Baldory pełni rolę kucharza i przez swoją przeszłość,którą spędził na wojnie,często wysadza różne rzeczy w powietrze.



Tanaka 
Starszy pan pracujący w posiadłości Phantomhive,za czasów ojca Ciela jak i jego samego.Większość czasu przesiaduje w swojej wersji "chibi",gdzie jedyne co robi to popija herbatkę.Dobry przyjaciel rodziny,szanowany przez wiele osób jak np.Sebastiana czy matkę Elizabeth.Cechuję się inteligencja i powagą.




William T.Spears
Szef oraz zarządca Bogów Śmierci,przez co też przełożony Grella.To pozbawiony humoru żniwiarz o niezwykłej inteligencji.Trzyma się zasad i bardzo nie lubi,gdy ktoś je łamie.Jego kosą śmierci jest sekator.Bliżej możemy go poznać,dopiero w OVA "The Tales of Will the Grim Reaper".




Undertaker
Kolejny żniwiarz,lecz wyróżnia go to,że jest na emeryturze.Pracuję w zakładzie pogrzebowym i często pomaga Cielowi w rozwiązywaniu różnych zagadek kryminalnych.Jest niezwykle zabawną osobą z wielkim poczuciem humoru.Z słów Williama oraz wielkiego pomnika,stojącego w bibliotece Shnigami,możemy wywnioskować,że legendarny Mroczny Kosiarz.



Lau
Przyjaciel rodzinny Phantomhive pochodzący z Chin.Szef brytyjskiego oddziału przedsiębiorstwa handlowego z Szanghaju „Kong-Rong”.Często widziany z swoją "siostrą',jak i kochanką Ran-mao.Zazwyczaj nie otwiera oczu.Wtrąca się w różne rozmowy,lecz nigdy nie wie o co w nich chodzi.




Opening:

1:
2:



Moja ocena:

Było to moje pierwsze,prawdziwe anime,więc oglądałem je z wielkim zaciekawieniem.Bardzo przypadło mi do gustu,gdyż pomysł z lokajem-demonem,jest bardzo oryginalny.Takie połączenie dramatu,horroru i jednocześnie komedii.Moimi ulubionymi postaciami zostali:William,Madam Red i Undertaker.Anime polecam każdej osobie,uważającej się za prawdziwego fana japońskiej kultury.Dobre też dla początkujących,zaczynających ten temat.Odcinków jest mało,albowiem jedynie 24+1 OVA.

Serii daje mocne 9,gdyż zakończenie nie za bardzo mi się podobało,a parę odcinków,było w ogóle nie potrzebnych.

5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obserwuję :) Kocham Kuroshitsuji jest to super anime <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuję :) Kocham Kuroshitsuji jest to super anime <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,Kuroshitsuji jest bardzo dobrze zrobionym anime :D

   Usuń